Ankara ÖZEL DEMİRTEPE LIFE Hastanesi, Öz Ank Demir Sağlık Hizmetleri A.Ş. bünyesinde yer alan akut bakım hastanesidir. 

Ankara ÖZEL DEMİRTEPE LIFE Hastanesi, Ankara Kızılay mevkiinde, 6045 m2 kapalı alana sahip, (iki blok 8’er katlı ) 75 yatak kapasiteli bir genel hastanedir. (55 yatak servis + 20 yatak ( 7 genel YB,  5 KVC YB, 4 Koroner YB, 4 Yenidoğan YB olmak üzere)

Başkentin şehir merkezi olan Kızılay semtinde sağlık hizmeti talebini karşılayacak şekilde hazırlanmış acil sağlık hizmetleri altyapısına sahiptir. Uzman doktor ve sağlık kadrosu, modern tıbbi cihazları, güler yüzlü personeli, sağlık hizmetlerini kaliteli ve güvenilir biçimde sunmayı hedeflemiştir. Uygun bina yapısına ve hızlı hizmet verebilecek iç mimari tasarımına sahiptir.

Acil Servis hizmetlerine ilk ulaşılan alanda triyaj ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabileceği, her türlü modern donanıma sahip acil odaları hazırlanmıştır.  Kritik durumda olan ve yakın gözlem gerektiren hastalar için, müdahale odalarının hemen yanında gözlem yatakları mevcuttur. 

Radyoloji tetkiklerinin mümkün olan en kısa zamanda gerçekleştirilmesi ve sonuçlanması için, görüntüleme bölümünün bir kısmının acil servise yakın bir konumda hizmet vermeleri planlanmıştır. 

Görüntüleme hizmetleri Röntgen, Ultrasonografi, Dijital Mammografi, Kemik Dansitometrisi, Tomografi, MR son teknoloji cihazları ile verilecektir.

Laboratuvar hizmetleri Biyokimya, Mikrobiyoloji, Patoloji tüm tetkiklerin çalışılabildiği güvenli sonuç verme ilkesi ile hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Kan Merkezi birimimiz ise güvenli, nitelikli cerrahiye hizmet verecektir.

3 adet en modern donanıma sahip ameliyathane (B blok), kardiyovasküler cerrahi bölümüne hizmet verecek ayrıca 1 adet ameliyathane (A blok) olmak üzere toplam 4 adet son teknoloji donanımlı ameliyathane bulunmaktadır.  

Akut koroner sendromlu hastalar için anjiyografi laboratuvarı, koroner yoğun bakım ve girişimsel kardiyolojik işlemler için ayrılan bölümler yer almaktadır.

Gastroenteroloji bölümünün ayaktan sunduğu endoskopi hizmetler ayrı bir bölüm olarak tasarlanmıştır.

Ayaktan sağlık hizmetlerinin sunulacağı A Blok -1 ve -2 katında,  B Blok Zemin, -1 ve -2 katında poliklinikler alanları yer almaktadır.  İç hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve hastalıkları, Göğüs hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dermatoloji, Gastroenteroloji, Nöroloji, Psikiyatri, Göz Hastalıkları, Genel Cerrahi, Beyin  ve Sinir Cerrahisi, Plastik cerrahi, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Kadın hastalıkları ve doğum, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Anestezi ve Reanimasyon, Radyoloji, Laboratuvar bölümleri yer almaktadır.

Yatan hasta katlarından birisi kadın hastalıkları ve doğum bölümüne ayrılmıştır.  Doğumhane ve Sancı odası yer almaktadır.

Hastanenin tüm katlarındaki odalar tek kişilik ve iki kişilik odalar şeklinde hazırlanmıştır.

Ankara ÖZEL DEMİRTEPE LIFE Hastanesi ‘nin, sağlık sorunlarını bütüncül olarak çözme potansiyeli oldukça yüksektir. Multıdisipliner bir yaklaşım ile hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Ankara ÖZEL DEMİRTEPE LIFE Hastanesi için en önemli öncelikler hasta güvenliğinin ve hizmetin sürekliliğinin ve bakım bütünlüğünün sağlanmasıdır.  Sağlık hizmetinin 7/24 saat, 365 gün aynı nitelikte sunulması, değişik uzman ve meslek gruplarının tedavi ve bakım süreçlerinde birbirleriyle iletişim halinde olmaları, konsültasyon isteklerine en kısa sürede yanıt verilmesi, yatarak hizmet alan hastanın taburcu olması sırasında bakımının evde de güvenli bir şekilde sürekliliğin sağlanması konusunda kararlıyız.

Günlük hekimlik uygulamalarımızda kanıta dayalı yaklaşımları benimsememiz, aynı zamanda verimli hekimlik hizmeti sunmamızı sağlayacaktır.  Kaynakların doğru kullanımı, yeterli ve gerekli tetkik/tedavi yöntemlerinin seçimi, sağlık hizmetlerin ödemesini yapan kuruluşların kaynaklarına saygı göstermek çağdaş sağlık kurumlarının üzerine titizlikle eğildikleri konular arasındadır.

Çok önem verdiğimiz kurum kültürünün olumlu bir şekilde gelişebilmesi için düzgün ve açık iletişim önceliklerimizdendir. 

Ankara ÖZEL DEMİRTEPE LIFE Hastanesi nitelikli, kesintisiz ve standart sağlık hizmetlerini, hasta haklarını ve bakım güvenliğini, hasta memnuniyeti odaklı sunmayı amaçlamaktadır. Nitelikli sağlık hizmetleri yanında özel hastaneciliğin vazgeçilmez parçası olan otelcilik hizmetlerini de kusursuz sağlamak önceliklerimiz arasındadır. Güleryüzlü hizmet sunumu kurum değerlerimizin başında yer almaktadır.

Sosyal Medyada Biz
[instagram-feed]
Kurumsal Özel Demirtepe Life Hastanesi Özveren Caddesi No:17 Maltepe Çankaya-Ankara
0(312) 232 50 70
Hemen Ara
Yol Tarifi Al